Нико Ковач дебютира в Монако с равенство

Първият мач на Нико Ковач като наставник на Монако завърши с равенство. На "Луи II" в княжеството тимът завърши 2:2 срещу Реймс. Гостите имаха солиден аванс от два гола още в 21-ата минута след попадения на Диа и Туре. Дисаси върна Монако в мача секунди преди почивката, а Бадиашил изравни в 55-ата минута.

Монако, който днес отпразнува 96 години от създаването си, имаше предимство в голяма част от двубоя и отправи 22 удара към вратата на съперника, но допуснатите рано голове попречиха на тима да стигне до трите точки.
Реймс поведе още в 5-ата минута, когато Диа надигра защитник на домакините и с мощен удар не остави шансове на Лекомт. Положението за футболистите от княжеството стана критично в 21-ата минута. Ел Билал Туре увеличи преднината на гостите, след като се възползва от груба грешка на Аксел Дисаси. Бранителят, който пристигна именно от Реймс през лятото, имаше запомнящ се дебют. Той се реваншира във втората минута на добавеното време на първата част, когато намали на 1:2 след удар с глава.
След подновяването на играта домакините натиснаха своя противник и в 55-ата минута изравниха резултата. Беноа Бадиашил засече отблизо центриране от пряк свободен удар на Александър Головин.
В следващите минути Реймс отново взе инициативата и пропусна няколко добри възможности за гол. Монако дочака своя шанс в допълнителното време на срещата, но Бадиашил от непосредствена близост стреля неточно.

МОНАКО - РЕЙМС 2:2