Десет от Монако донесоха първа победа на Нико Ковач (видео)

Монако записа първа победа под ръководството на Нико Ковач, въпреки че игра цяло полувреме с човек по-малко. Тимът от княжеството спечели с 1:0 гостуването си на Метц. Единственото попадение в срещата реализира Беноа Бадиашил в 22-ата минута.

Гостите започнаха силно двубоя, но рано загубиха един от основните си играчи. Александър Головин получи контузия в 15-ата минута. 24-годишният халф получи удар в бедрото и е напусна терена.

След центриране от фаул в 22-ата минута защитата на Метц не успя добре да изчисти топката и Бадиашил откри резултата. Вратарят на Монако Лекомт предотврати изравняване, след като се справи с удар на Булая.

В самото начало на второто полувреме Фофана получи втори жълт картон и остави отбора на Нико Ковач с 10 човека. Метц имаше предимство до края и натискаше, но защитата на съперника и добри изяви на вратаря запазиха преднината и осигуриха трите точки на гостите.

МЕТЦ - МОНАКО 0:1