Ференцварош изхвърли шведския шампион, Макаби (ТА) би Рига

Ференцварош победи с 2:0 Юргорден в първия си мач от квалификациите в Шампионската лига. В герой за унгарския тим се превърна нападателят Токмак Гуен, който през миналата година на същия етап се превърна в кошмар за Лудогорец.

Нгуен откри резултата в 33-ата минута с мощен удар от около 30 метра, заварил неподготвен вратаря на шведите Пер Кристиан Братвайт. В 62-ата минута Нгуен беше изведен зад защитата от Франк Боли и оформи успеха на Ференцварош. Следващият съперник обаче ще е много по-сложен - Селтик.
Словенският Целье не се затрудни особено с Дъндолк и спечели с 3:0. Попаденията реализираха Лука Керин (43'), Дарио Визингер (89') и Филип Дангубич (95'). На 25 август Целье ще посрещне норвежкия Мьолде.

Две дузпи помогнаха на Макаби (Тел Авив) да елиминира ФК Рига. Наказателните удари бяха реализирани от Ник Блекман в 58-ата и 88-ата минута. Следващият съперник на израелците ще е Судува.
ФК Тирана пък изненадващо се наложи с 2:0 като гост над Динамо (Тбилиси). Точни за албанския отбор бяха Аугустин Тораса и Марсел Исмаелгеци във всяко от полувремената. След седмица ФК Тирана ще посрещне цървена звезда.