Летящ старт за Звезда и Селтик по пътя към групите на ШЛ (видео)

Цървена звезда с лекота преодоля първия кръг от квалификациите в Шампионската лига, след като разгроми с 5:0 първенеца на Гибралтар Юръп ФК. Хеттрик за сръбския гранд отбеляза Бен Ел Фарду, а другите два гола бяха дело на Мирко Иванич.

Звезда подходи доста лежерно в началото и откри резултата чак в 35-ата минута, когато защитата на гостите не се ориентира след центриране от корнер и Ел Фарду опъна мрежата. Отново той вкара в 44-ата минута след рикошет, а в 55-ата оформи хеттрика си след перфектна асистенция на Ссърджан Спиридонович. В края се разигра Иванич, който наказа две груби грешки в защитата на Юръп ФК за крайното 5:0.

В следващия кръг Звезда ще срещне победителя от двойката Динамо (Тбилиси) - ФК Тирана.
Селтик беше още по-убедителен срещу исландския КР Рейкявик - 6:0. "Детелините" нямаха намерение да губят време и набързо решиха нещата в своя полза. В 6-ата минута Мохамед Елиунуси овладя дълъг пас от собствената половина, преодоля вратаря и откри резултата. В 17-ата Адалстейнсон си заби автогол след центриране отдясно, а в 31-ата Кристофър Юлиен вкара с глава за 3:0.

Наказателната акция продължи с попадение на Грег Тейлър в 46-ата минута. В 72-ата дойде и момент на Одсон Едуар, който навърза цялата защита на исландците и опъна мрежата за 5:0. Последното попадение беше дело на Елиунуси в добавеното време.

Сследващият съперник на Селтик ще е един измежду Ференцварош и Юргорден.