Астана отнесе 6 гола в Беларус, измъчена победа за Легия (видео)

Астана свикна да е редовен участник в груповата фаза на евротурнирите, но през новия сезон със сигурност няма да играе в Шампионската лига. Бившият отбор на Станимир Стоилов отпадна още на първото стъпало в квалификациите след шокираща загуба с 3:6 от Динамо (Брест).

Както е известно, УЕФА реши победителите във всички кръгове до плейофите да се определят в един мач. Астана беше в ролята на фаворит срещу беларуския тим, макар че гостуваше. Интригата обаче приключи още до 37-ата минута, когато резултатът вече беше 4:0 за Динамо (Брест). Два гола вкара Михаил Гордейчук, а по веднъж се разписаха Кирил Печенин и Павел Седко.
В края на полувремето Марин Томасов ввърна един гол, а в 53-ата минута Дорин Ротариу накара гостите от Казахстан да повярват, че обратът е възможен, но секунди по-късно Абдулайе Диало беше точен за 5:2. В оставащото време съперниците си размениха по още един гол чрез Абзал Бейсебеков за Астана и отново Диало за Динамо (Брест), който в следващия кръг ще се изправи срещу Конас Куей или ФК Сараево.

До изненада, при това още по-голяма, можеше да се стигне и в мача между Легия (Варшава) и Линфийлд. Тимът от Северна Ирландия дълго време се бранеше успешно, след като остана с човек по-малко, допусна гол и Легия спечели с 1:0.
Повратният момент беше червеният картон на Кърк Милър в 75-ата минута. Последва мощен натиск на поляците и в 82-ата минута Жозе Канте стреля силно от границата на наказателното поле и класира Легия за следващата фаза. Там съперник ще е един измежду Арарат-Армения и Омония.

Карабах нямаше никакви проблеми срещу Силекс от Северна Македония - 4:0. Бившият отбор на Симеон Славчев беше с класи над съперника и вече чака победителя от двойката Шериф (Тираспол) - Фола.
Хайме Ромерто откри резултата в 11-ата минута, в 40-ата Вилде-Доналд Герие покачи на 2:0, а отново той се разписа в 51-ата минута. Точка на спора сложи Махир Емрели в 80-ата.