Мьолде разгроми финландци, Омония ликува в Ереван

Мьолде започна с лесна победа участието си в квалификациите на Шампионската лига. Норвежкият тим разгроми с 5:0 КуПС Куопио и вече чака следващия си съперник, който ще е словенският Целье.

Домакините поведоха в 26-ата минута с гол на Айрик Хестад, а в 37-ата се разписа и Магнус Ейкрем. Интригата приключи след попадението на Охи Омойхуанфо (69'). В самия край на двубоя финландците съвсем рухнаха и получиха още два гола, дело на Маркус Педерсен и Ерлинг Кнудцон.
Омония (Никозия) елиминира Арарат-Армения с 1:0 след продължения. Попадението за гостите от Кипър отбеляза Тиаго Сантош в 94-ата минута, а в 98-ата Давид Хуманес от Арарат-Армения получи червен картон.

В следващия кръг Омония ще се изправи срещу шампиона на Полша Легия (Варшава), който вчера победи трудно с 1:0 Линфийлд.
Литовският Судува се класира напред след успех с дузпи срещу Флора (Талин). Прибалтийското дерби завърши 1:1 в редовното време, като головете отбелязаха Рауно Сапинен за Флора и Мирет Топчагич о от дузпа за Судува. При дузпите пропуски за естонците направиха Константин Василиев и Маркус Соометс.

В следващата фаза Судува ще срещне Макаби (Тел Авив).