ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Наполи най-после успя да победи Рома на “Сан Паоло” (видео)

Отборът на Наполи спечели Дерби дел Соле срещу Рома с 2:1 на своя стадион в последния мач от 30-ия кръг в Серия “А”. Това е първа победа на неаполитанците срещу този съперник на “Сан Паоло” от ноември 2014 година насам, въпреки че я постигнаха без фенове по трибуните. За “вълците” пък това беше трета поредна загуба.

“Партенопеите” бяха по-добрият отбор преди почивката, но не успяха да стигнат до гол. Най-близо бяха в 33-ата минута, когато удар с глава на Аркадиуш Милик срещна напречната греда, а добавката на Хосе Кайехон, също с глава, прелетя над вратата. Това беше греда номер 21 за Наполи през сезона. Само Манчестър Сити (22) от отборите от топ 5 на европейските първенства има повече.

Кайехон беше по-точен в 55-ата минута, когато успешно засече центриране на Марио Руй. Едва пет минути по-късно Хенрих Мхитарян възстанови равенството с удар по земя от дъгата на наказателното поле. В 82-ата минута обаче Лоренцо Инсиние донесе успеха на домакините с чудесно изпълнение от позиция встрани от вратата. Само две минути по-късно Джовани Ди Лоренцо също се разписа, но попадението му не беше зачетено заради засада.
Така шестият в класирането Наполи събра 48 точки и се изравни с петия Рома, но му отстъпва по голова разлика.