Удинезе се отдалечи от опасната зона след успех над Рома

Отборът на Удинезе направи голяма крачка към спасението в Серия А, след като победи Рома с 2:0 като гост в двубой от 29-ия кръг. С успеха Удинезе събра 31 точки и се отдалечи на 6 от зоната на изпадащите. Рома пък остана пети с 48, а в следващия кръг излиза срещу Наполи в директен сблъсък за позицията, която дава директно място в групите на Лига Европа.

Гостите от Удинезе започнаха решително мача и откриха в 12-ата минута чрез Кевин Лазаня, който завърши контраатака на тима си. Родриго Де Паул се оказа в ролята на асистент, но той сякаш искаше да нанесе удар, който не му се получи и топката попадна у Лазаня, който с десния крак я прати в мрежата. В 30-ата минута Рома остана с човек по-малко, след като Диего Пероти получи червен картон за настъпване на крака на съперников бранител.

Рома заигра по-силно след почивката, но пропуски на Карлес Перес пред вратата на Мусо оставиха резултата в полза на гостите. Така се стигна до 78-ата минута, когато се стигна до удвояване на резултата.

Де Паул нахлу в наказателното поле на Рома и успя да върне топката към Илия Несторовски, който от границата на вратарското поле я прати в мрежата. В края на мача гол на Удинезе беше отменен заради засада.