Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Наполи се справи с Дженоа като гост (видео)

Отборът на Наполи постигна победа с 2:1 при гостуването си на Дженоа в двубой от 31-ия кръг на Серия “А”.

Елиф Елмас се разписа още в 7-ата минута, но попадението му беше отменено, тъй като ВАР показа, че има игра с ръка на Костас Манолас преди това. Все пак “партенопеите” поведоха в резултата в добавеното време на първата част след удар на Дрис Мертенс от границата на наказателното поле. “Грифоните” обаче изравниха още в 49-ата минута, когато Едоардо Голданига засече центриране на Ласе Шьоне от корнер. Победният гол за неаполитанците отбеляза Ървинг Лозано в 66-ата минута, като той получи чудесен извеждащ пас от Фабиан Руис.

Така Наполи събра 51 точки и изпревари Милан за петата позиция в класирането, като в неделя предстои сблъсък между двата отбора на "Сан Паоло". Дженоа пък продължава да бъде на 18-ото място в зоната на изпадащите с 27 пункта в актива си, но през уикенда му предстои домакинство срещу последния СПАЛ 2013.