"Sportal Studio Live": Прекратен мач за край на подготовката в Турция, българският футбол се завръща през идния уикенд

Каляри сложи край на негативната си серия срещу Торино (видео)

След като преди няколко дни Каляри най-после постигна победа, днес тимът го стори и срещу един от най-трудните си опоненти през последните години. “Рособлу” спечелиха с 4:2 на своя стадион срещу Торино в мач от 28-ия кръг на Серия “А”. Така те победиха този съперник за първи път от ноември 2013 г. след шест загуби и четири равенства в мачовете си срещу него.

Домакините поведоха в 12-ата минута с гол от воле на Наитан Нандес, който се възползва от изчистена топка след изпълнение на корнер. Още в 18-ата минута преднината им набъбна, след като Джовани Симеоне се разписа след подаване на Харалампос Ликоянис. Веднага след почивката, в 46-ата минута, Раджа Наинголан също беше точен с далечен удар по земя. След това обаче “биковете” набързо върнаха две попадения. Глейсон намали изоставането им в 60-ата минута с атрактивно изпълнение, а в 66-ата Андреа Белоти намери целта с волето си след центриране от корнер. Само две минути по-късно обаче Жоао Педро сложи точка на спора, реализирайки дузпа за фаул срещу Лука Пелегрини от страна на Никола Н'Кулу.

Така Каляри се изкачи на 9-ото място в класирането с актив от 38 точки, а с 31 Торино е на 14-ата позиция.

"Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.