Верона надви Каляри в мач с два червени картона (видео)

Отборът на Верона постигна победа с 2:1 над Каляри при отложеното си домакинство от 25-ия кръг на Серия "А".

В 14-ата минута Самуел Ди Кармине с глава засече центриране на Дарко Лазович и така даде преднина на "жълто-сините". В 26-ата той вкара втория си гол в мача с шут от дъгата на наказателното поле. В 35-ата обаче неговият съотборник Фабио Борини си изкара директен червен картон. Това сложи началото на натиск на гостите, който продължи до края на мача. Въпреки това, те стигнаха само до едно попадение, дело на Джовани Симеоне, който се разписа от воле в 43-ата минута. Задачата на домакините да удържат аванса си беше улеснена в 70-ата минута, когато Лука Чигарини също беше изгонен, след като си изкара два жълти картона в рамките на само 13 минути. Така резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал.

Със спечелените три точки Верона събра 38 и се изкачи на седмата позиция в класирането, където Каляри е 12-и с 32 пункта в своя актив. За сардинците това е четвърта поредна загуба, като също така те нямат победа в последните си 12 шампионатни мача.