Атлетико Мадрид изтръгна успеха срещу Валядолид (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надигра с 1:0 Валядолид на "Уанда Метрополиано" в двубой от 30-ия кръг. В герой за "дюшекчиите" се превърна Витоло, реализирал десет минути преди края на редовното време. Така Атлетико излезе на третата позиция във временното класиране с 52 точки, колкото има и Севиля. Валядолид пък остана 15-и с 33 точки.

Първата част беше доста равностойна, като футболистите на Валядолид бяха много опасни на контраатаки. Домакините владееха топката в по-голям процент от времето, но повечето точни удари през тези 45 минути бяха за сметката на Валядолид. Още в самото начало Жоао Феликс пропусна добра възможност отблизо за "дюшекчиите". В 30-ата минута се стигна и до най-опасното положение пред вратата на домакините след поредната остра контраатака, но до откриване на резултата не се стигна и равенството се запази до почивката.

След паузата и двата отбора стартираха активно, като първо Мичел от Валядолид си спечели пространство и стреля, но над гредата. В ответната атака Жоао Феликс също отправи удар, но топката мина над вратата. Двубоят продължи равностойно, а треньорът на домакините Диего Симеоне извърши първите си две смени, като в игра се появиха Коке и Яник Караско, заменили съответно Тома Лемар и Ектор Ерера.

В 62-ата минута отбраната на Валядолид се пропука след акция на Алваро Мората, но нападателят не успя да нанесе удар в гората от тела. Малко по-късно и Анхел Корея пропусна добра възможност.

Десет минути преди края Томас Партей стреля мощно, а топката беше избита в ъглов удар. След последвалия корнер Витоло отправи топката с глава към вратата и въпреки героичните усилия на бранител на Валядолид, който успя да я изчисти, беше маркиран гол след преглеждане на ситуацията с ВАР.

Нападателят на Атлетико Диего Коста можеше да реши всичко в мача, но прекали с финтовете пред вратата и в крайна сметка топката му беше отнета. Пред Коста се откри нова възможност в добавеното време, но на нападателя беше отсъдена засада и в крайна сметка резултатът остана непроменен.