Виляреал стана специалист по 1:0 и дава заявка за топ 4 (видео)

Отборът на Виляреал спечели трети пореден мач с 1:0 след минимален успех при гостуването си на Гранада в двубой от 30-ия кръг на Ла Лига, игран на “Лос Карменес”. Единствения гол край Аламбра отбеляза Жерард Морено в 11-ата минута. С успеха “жълтите” закрепиха позиции в челото и дори поглеждат към топ 4. Четири точки ги делят от Атлетико Мадрид, който е с мач по-малко.

Още в третата минута Роберто Солдадо изпусна от малкото наказателно поле след великолепна намеса на вратаря Серхио Асенхо. В 11-ата Рубен Пеня изведе брилянтно Жерард Морено, който изчака топката да тупне и след това остро я насочи от въздуха с външен фалц по диагонала. Получи се зрелищен гол за 0:1. В 33-ата Хави Онтиверос пропусна да покачи. След почивката натискът на домакините не донесе гол.