Валядолид си тръгна с точка от "Рамон Санчес Писхуан" (видео)

Атлетико Мадрид изтръгна успеха срещу Валядолид (видео)

Отборът на Валядолид си тръгна с точка при гостуването на Севиля на "Рамон Санчес Писхуан" в първия двубой от 32-ия кръг на Ла Лига.

Двубоят завърши 1:1 и така андалусийците не успяха да изместят Атлетико Мадрид от третата позиция във временното класиране. Севиля остана четвърти с 55 точки. Валядолид пък прибави ценна точка към актива си и вече има 35, което му отрежда 15-о място в класирането и се отдалечи на 9 от опасната зона на изпадащите.

Гостите откриха чрез Кико в 25-ата минута на срещата. Той се разписа след центриране на Мичел Ереро в наказателното поле от собствената половина на Валядолид и изненада защитата на Севиля. Домакините върнаха гол в 55-ата минута, но той беше отменен след намесата на ВАР заради засада на Мунир Ел Хадади. Все пак Севиля се добра до равенство чрез Лукас Окампос, който се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка.