Хетафе и Ейбар не се победиха

Отборите на Хетафе и Ейбар не се победиха и завършиха 1:1 в двубой от 30-ия кръг на Ла Лига. Двубоят се изигра пред празните трибуни на "Колисеум Алфонсо Перес", като и двете попадения паднаха през първите 45 минути, когато и двата отбора бяха по-свежи физически.

Нигериецът Огенекеро Етебо откри в 30-ата минута, след като засече подаване в наказателното поле на Анхел Родригес. Резултатът се запази до добавеното време, когато гостите върнаха равенството. В герой за Ейбар се превърна Шарлз, който се разписа отблизо с глава, а в ролята на асистент се изяви Серхи Енрич.

В самия край на мача попадение на Ейбар беше отменено, след като на Педро Бигас беше отсъдена засада.Така Хетафе остана на петата позиция с 48 точки, докато Ейбар е 16-и с 29.