Автогол пречупи Валенсия на "Ипуруа" (видео)

Ейбар направи важна крачка към оцеляването в Ла Лига. Баският тим се наложи с 1:0 над Валенсия и вече има аванс от 6 точки пред първия под чертата - Майорка. За Валенсия поражението означава почти сигурен край на надеждите за място в Топ 4. "Прилепите" обаче ще продължат да се борят за участие в Лига Европа.

Единственото попадение на "Мунисипал де Ипуруа" всъщност бе автогол на Жофри Кондогбия, който прати топката в собствената си врата след центриране от корнер в 16-ата минута. В заключителната част на двубоя пък централният защитник на гостите Еляким Магала получи червен картон.

Валенсия игра много слабо през целия мач, а автоголът на Кондогбия беше перфектна илюстрация за дезорганизацията в отбора на Алберт Селадес. Центрирането на Педро Леон създаде хаос в наказателното поле на "лос че", а Кондогбия реагира по възможно най-лошия начин и изненада неприятно Яспер Силесен.
През първото полувреме Валенсия създаде само една опасност за вратата на Марко Дмитрович, но Гонсало Гедеш не стреля, а остави топката за Хосе Гая, който я прати в аут. Шарлз пък беше близо до втори гол за Ейбар.
След почивката в редиците на "прилепите" имаше известна активизация. Родриго не засече добре центриране от левия фланг при една от малкото добри атаки на гостите, а не след дълго резервата Кевин Гамейро прати топката високо над гредата.
В заключителните минути на срещата футболистите на Ейбар се прибраха в половината си и умело отбиха стихийния натиск на съперника. В следващия кръг отборът на Хосе Луис Мендилибар ще гостува на Гранада, а Валенсия ще търси победа в местното дерби с Виляреал.