Волфсбург изпълни голямата си цел (видео)

За втора поредна година Волфсбург си заслужи място в Лига Европа, след като кръг преди края на сезона в Германия няма как да бъде застигнат от осмия в класирането Фрайбург. Това стана след триумф с 4:1 над Шалке 04 като гост и загуба на тима на Кристиан Щрайх с 1:3 от Байерн (Мюнхен) по същото време. Във втория по сила клубен турнир на Стария континент ще играят още Хофенхайм и един измежду Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах).

Шалке продължава да страда и най-хубавото за отбора е, че сезонът ще приключи след седмица. “Миньорите” нямат победа в 15 поредни срещи в Бундеслигата - нов клубен антирекорд.

И този следобед “кралскосините” не показаха нищо смислено и за по-класния отбор на Волфсбург не беше трудно да се наложи. Неудържимият Ваут Вегхорст добави нови два гола на сметката си - в 16-ата и 56-ата минути. Три минути след второто попадение се разписа и съотборникът му Кевин Мбабу, а в 69-ата Жоао Виктор заби четвъртия гол. Раби Матондо намали на 1:4 секунди по-късно.

Иначе “вълците” все още не са отпаднали от настоящето издание на Лига Европа. Те са на фазата на осминафиналите, но загубиха с 1:2 от Шахтьор (Донецк) като домакини в първата среща. Голям е шансът реваншът да се изиграе на неутрален терен в Германия.