Борусия (М) се възползва от подаръците на "вълците" (видео)

С два гола на Йонас Хофман и един на Ларс Щиндъл Борусия (Мьонхенгладбах) разгроми с 3:0 гостуващия Волфсбург и запази шансове да спечели квота за Шампионската лига през следващия сезон. Домакините се възползваха по-добре от положенията си пред противниковата врата и взеха ценни три точки, а "вълците" не можаха да продължат успешните си изяви на чужд терен.

Преди няколко дни Борусия се размина с престижно равенство срещу Байерн (Мюнхен) на "Алианц Арена", а преди това отстъпи и на Фрайбург. С днешния успех тимът на Марко Розе изпревари Байер (Леверкузен) в битката за четвъртото място. но "аспирините" са с мач по-малко. Волфсбург засега запазва шестата си позиция, но може да бъде настигнат от Хофенхайм.

Домакините поведоха още в 11-ата минута след отлична триходова атака. Ларс Щиндъл подаде на Брийл Емболо, който с елегантен пас с външен фалц изведе Хофман и той стреля покрай плонжа на Коен Кастеелс.
В първите минути след гола Волфсбург се настани трайно в половината на съперника, а пробивите по десния фланг на Кевин Мбабу създадоха доста неприятности на бранителите в бяло. Ян Зомер спаси удар на Жоао Виктор, а Феликс Клаус шутира на сантиметри от целта след подаване на Максимилиан Арнолд.
В 30-ата минута Матиас Гинтер овладя топката в наказателното поле и комбинира с Хофман, който по идентичен начин с първия гол стреля в далечния ъгъл за 2:0. В самия край на полувремето Ибрахима Траоре пропусна да реши всичко от чиста позиция.
След почивката футболистите на Борусия действаха значително по-предпазливо и изчкаваха нови грешки на съперника. В 56-ата минута Хофман беше близо до това да оформи хеттрик, но прати топката в аут. Малко по-късно Емболо не успя да се разпише с глава, но в 66-ата минута поредното неразбирателство в защитата на Волфсбург беше наказано. Попадението вкара Щиндъл след асистенция на Траоре.
Домакините имаха още няколко положения за гол, но резултатът остана непроменен. "Вълците" пък пропуснаха да стигнат поне до почетно попадение.
В следващия кръг Борусия ще гостува на Падерборн, а Волфсбург ще пътува до Гелзенкирхен за мач с Шалке 04.