Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Байерн не изневери на себе си и в последното домакинство (видео)

Новият-стар шампион Байерн (Мюнхен) нямаше никакви проблеми с Фрайбург и се наложи с 3:1 в може би последното си домакинство за сезона. Това е победа №25 за тима на Ханзи Флик, като кръг преди края разликата с втория Борусия (Дортмунд) остава 10 точки. Баварците заложиха на някои от резервите си, но два гола на Роберт Левандовски и един на Йошуа Кимих още преди почивката им гарантираха успеха. С тези си попадения Лева вече има 33 през сезона в Бундеслигата, подобрявайки рекорда на Пиер-Емерик Обамеянг от най-много голове, отбелязани от чужденец в рамките на един сезон в елита - 31.

Поражението за Фрайбург се оказа фатално за амбиците на тима да играе в Лига Европа, защото по същото време Хофенхайм и Волфсбург спечелиха своите двубои и взеха последните две визи за турнира.

Йошуа Кимих се разписа след 15 минути, а девет по-късно точен беше и Роберт Левандовски. В 33-ата Лукас Хьолер върна Фрайбург в срещата, но в 37-ата Лева пак вкара - за 3:1.
 “Червените” бяха спечелили титлата още във вторник и днес не играеха за нищо. Ханзи Флик направи няколко промени, като даде шанс на доста резерви като втория вратар Свен Улрайх, Хавиер Мартинес, Микаел Кюизанс, Люка Ернандес и Сарприйт Синг, за когото това беше дебют като титуляр. Досега роденият в Нова Зеландия 21-годишен нападател имаше само 8 минути игра за първия тим на баварците. Днес той игра като ляво крило, а Кюизанс действаше отдясно. По-късно в мача дебют за Байерн записаха младите Крис Ричардс (20 г., защитник) и Джамал Мусиала (17 г., нападател). Последният постави рекорд за най-млад дебютант на клуба в елита.

Бившият нападател на Байерн Нилс Петерсен беше на върха на атаката на гостите, които са един от малкото отбори, които залагат на схема 4-4-2.
Синг беше близо до гол в 13-ата минута, когато Роберт Левандовски свали с глава към него и той шутира, но топката се отби във футболист на съперника. Веднага след това Кимих стреля силно и стражът Александер Шволов отрази.
В 15-ата минута обаче Кимих все пак реализира след асистенция на Лева - 1:0 за Байерн.

Баварците удвоиха аванса си в 24-ата, когато Левандовски довкара с глава след спасяване на Шволов.

Фрайбург обаче бързо върна едното попадение - чрез Лукас Хьолер в 33-ата, който се разписа на празна врата.
Играчите на Ханзи Флик отново излязоха с два гола напред, след като в 37-ата Ернандес се включи в атака, за да намери Лева, който отново беше точен - 3:1.
През второто полувреме не се случи почти нищо интересно, след като и двата състава просто доиграваха. Малко преди края Кингсли Коман стреля в гредата.
До края на сезона има шанс само за още един мач на “Алианц Арена” - реваншът от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Челси, ако УЕФА даде възможност на съответните домакини да играят на своите стадиони.

Иначе Байерн е и на финал за Купата на Германия, където на 4 юли ще срещне Байер (Леверкузен) в Берлин.