Волфсбург най-после надви Вердер (видео)

Отборът на Волфсбург постигна победа с 1:0 като гост на Вердер (Бремен) в първия мач от днешната програма на 30-ия кръг в Бундеслигата. Единственото попадение отбеляза Ваут Вегхорст в 82-ата минута. Това е първа победа за "вълците" срещу този противник след шест загуби и две равенства в предишните осем сблъсъка помежду им.

Домакините започнаха мача по-добре, но първите положения бяха в полза на техния съперник. В 12-ата минута удар на Йосип Брекало излезе в аут. Секунди по-късно Вегхорст преодоля Иржи Павленка с техничен удар, който обаче се оказа прекалено слаб и дотичалият Милош Велкович успя да изчисти топката навреме. В 24-ата минута Максимилиан Арнолд успя да блокира удар на Джошуа Сърджант. В 28-ата Жоао Виктор отправи шут, но топката рикошира в противников играч и излезе в корнер. В 31-ата Юя Осако нанесе добър изстрел, който беше избит от Коен Кастеелс. В 39-ата Ксавер Шлагер игра с ръка в собственото си наказателно поле, но Бибиана Стайнхаус отказа да даде дузпа за Вердер.
През първата половина на втората част двата отбора си размениха по няколко удара, но нито един от тях не беше точен. В 81-ата минута гостите бяха близо до гол след далечен шут на Шлагер, срещнал напречната греда. Следващата им атака обаче се оказа по-успешна, след като Вегхорст прати топката в противниковата мрежа, засичайки с глава центриране на резервата Феликс Клаус. До края на мача "вълците" успяха да съхранят своята преднина.
Така Волфсбург събра 45 точки в своя актив, които им отреждат 6-ото място в класирането, където Вердер е на предпоследната позиция с едва 25 пункта.
ВЕРДЕР - ВОЛФСБУРГ 0:1

0:1 Вегхорст (82')