Виляреал превзе "Балаидос" в последните секунди

Отборът на Виляреал измъкна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Селта в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Ману Тригерос вкара единствения гол в 90-ата минута. С успеха “жълтите” прекъснаха серия от три поредни загуби. Галиският тим пък не успя да вземе преднина пред изпадащите.

През първото полувреме “подводницата” играеше по-силно, ръководена от Санти Касорла. Най-доброто положение преди почивката се откри пред Висенте Ибора в 17-ата минута. Снажният халф шутира, но вратарят Рубен Бланко плонжира и изби. През втората част “небесносините” се опитаха да вдигнат оборотите, но така и не стигнаха до чиста голова ситуация. В 87-ата Карлос Бака направи изумителен рейд и стреля много близо до гредата. В 90-ата минута Тригерос се възползва от грешка в защитата на домакините и се разписа с помощта на рикошет за крайното 0:1.