Яго Аспас пак пропусна дузпа за ужас на Селта (видео)

Селта пропусна да се наложи над Валядолид при визитата си в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига, след като мачът завърши 0:0. Гостите пропуснаха дузпа в 71-вата минута, когато вратарят Жорди Масип отрази изстрела на опитния Яго Аспас. За него това е втори неуспех от 11-те метра в последните четири опита.

С тази точка тимът от Галисия не си помага кой знае колко в битката за спасението, но поне е с 2 пункта над опасната зона. Валядолид е по-напред в класирането и не би трябвало да трепери.

Футболистите на Селта бяха по-активни и Аспас пропусна още няколко шанса. Тимът на Роналдо беше по-опасен преди почивката, но като цяло беше приел ролята на гостуващ отбор, който се защитава и чака да контраатакува.