Айнтрахт разби Херта след почивката (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) изигра изключително силно второ полувреме и разби Херта (Берлин) с 4:1 като гост в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Столичани поведоха с гол на Кшищоф Пьонтек в 24-ата минута, когато полякът задържа топката и я прати в противниковата мрежа. В добавеното време на първата част обаче Дедрик Боята фаулира Бас Дост като последен играч в домакинската защита и получи директен червен картон. Първоначално съдията свири и дузпа, но ВАР показа, че нарушението е било извън наказателното поле.

С човек повече Айнтрахт беше пълен господар на терена през второто полувреме. Още в 51-ата минута появилият се в игра след почивката Андре Силва с глава подаде към Дост, чийто удар се оказа неспасяем за Руне Ярстайн. В 62-ата Дайчи Камада развинти съперниковата отбрана и поднесе топката на португалеца, който се разписа с пета. Шест минути по-късно неговият съотборник Еван Н’Дика също се отчете с попадение след прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата. В 86-ата Щефан Илсанкер изведе по чудесен начин Андре Силва, който разстреля противниковия вратар за втория си гол в мача, оформил крайното 4:1 за гостите.
Така Франкфурт събра 38 точки и се изравни с Херта, но с по-добра голова разлика заема 9-ата позиция в класирането. 11-ият Шалке, който е с най-лоша голова разлика измежду трите отбора, е със същия актив, но и мач по-малко.