Андре Силва не спира с головете, но и Шалке не спира с антирекордите (видео)

Нападателят Андре Силва изигра поредния си силен мач за Айнтрахт (Франкфурт), вкарвайки веднъж за домакинския успех с 2:1 над Шалке 04 в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Португалецът, който е преотстъпен от Милан, реализира 1:0 в 28-ата минута. Така вече той има 7 попадения и 1 асистенция в 8 двубоя за “орлите” след рестарта в германския елит.

Давид Абрахам вкара втория гол срещу Шалке в 50-ата минута след заучено изпълнение на пряк-свободен удар. “Миньорите” намалиха скоро след това - в 59-ата минута чрез Уестън Маккени. До края гостите направиха поне три 100-процентови пропуска. В последните около 15 минути тимът от Гелзенкирхен игра в намален състав след изгонването за два жълти картона на юношата Джан Боздоган.

С тази загуба Шалке увеличи на 14 поредните си двубои в Бундеслигата, в които не е побеждавал, като това е нов антирекорд в клубната история.

Айнтрахт продължава да има теоретични шансове за класиране за Лига Европа, докато Шалке не играе за нищо.