Червен картон на бивш защитник на ЦСКА спаси интригата в Словения

Застрашеният от изпадане Домжале беше близо до изненадваща победа срещу Марибор, която на практика щеше да предреши битката за титлата в полза на Олимпия (Любляна). Домакините водеха с 1:0 до 77-ата минута, след като четвърт час по-рано Свен Карич откри резултата с глава след центриране на Сеняд Ибричич.

Марибор беше в тежка ситуация, но получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле на бившия защитник на ЦСКА Никола Вуядинович. Черногорецът беше изгонен за два жълти картона, а Амир Дервишевич изравни от бялата точка. Победата на гостите донесе Руди Ванцаш в 81-ата минута с красив диагонален изстрел.

Марибор е на трето място в класирането с 46 точки - седем по-малко от лидера Олимпия. На второ място е Целье с 48 точки, а Домжале е на предпоследната 9-а позиция с 26 пункта.