Партизан рискува да изпусне и второто място (видео)

Партизан на два пъти водеше при гостуването си на Спартак (Суботица), но допусна обрат и загуби с 2:3 мача от 28-ия кръг на сръбското първенство. "Гробарите" видимо бяха подценили двубоя и мислеха за престоящия в средата на следващата седмица сблъсък от полуфиналите за националната купа срещу Цървена звезда.

Единственото, от което може да е доволен старши треньорът на "черно-белите" Саво Милошевич, е представянето на младока Филип Стеванович. 17-годишният талант вкара и двата гола за гранда от Белград, който обаче регистрира първо поражение за календарната година и авансът му пред третия Войводина вече е само 2 точки.
Стеванович откри за Партизан в 12-ата минута от пряк свободен удар, при който вратарят на домакините Иван Докич можеше да се намеси и по-добре. В средата на полувремето Неманя Николич изравни с помощта на рикошет в крака на Боян Остоич, който заблуди вратаря Владимир Стойкович. Минута преди почивката Умар Садик подаде на върхлитащия Стевнович и той отново даде преднина на "гробарите".

Без Лазар Маркович и Бибрас Натхо, които получиха почивка преди дербито, Партизан се срина през втората част. В 58-ата минута Николич се разписа за втори път, довкарвайки топката с шпагат, а в 69-ата Стефан Денкович направи за смях цялата защита на гостите и донесе ценните три точки на Спартак.
В друг мач днес Вовйводина надигра с 3:1 като гост Явор (Иваница). Деян Зукич вкара две попадения за тима от Нови Сад, а Неделко Пишчевич си вкара автогол, преди Ваня Жеканов да реализира единствения гол за Явор.

Войводина се доближи на 2 точки от Партизан в битката за второто място, а Явор е на 13-а позиция. В последната среща днес шампионът Цървена звезда посреща Радник (Сурдулица).