Войводина надви Партизан в репетицията преди финала (видео)

Войводина победи с 1:0 Партизан в мач от последния 30-и кръг на сръбската Суперлига. Единствения гол на стадион "Караджордже" вкара Неманя Чович от дузпа в 14-ата минута. Тимът от Нови Сад финишира сезона с 62 точки на третото място, след като ТСЦ (Бачка Топола) загуби гостуването си на Раднички (Ниш) с 1:3 и зае 4-а позиция.

Партизан завършва на втора позиция. Мачът тази вечер беше без значение за "гробарите" и това позволи на старши треньора Саво Милошевич да пусне състав, в който преобладаваха резервите. От обичайните титуляри стартираха единствено Саша Здьелар и Лазар Маркович. Наставникът на Войводина Ненад Лалатович пък заложи на най-добрите си футболисти, въпреки че след няколко дни в Ниш предстои нов, но много по-важен сблъсък с Партизан - финалът за Купата на Сърбия.
В 13-ата минута Лазар Маркович закъсня да избие топката и фаулира в наказателното поле Милян Вукадинович. Реферът веднага посочи бялата точка, а Чович не сбърка. Младоците на Партизан не играха лошо, а през второто полувреме можеха да измъкнат поне равенство. Най-доброто положение за "черно-белите" пропиля резервата Бибрас Натхо.

В друг мач днес Спартак (Суботица) отстъпи с 0:2 у дома на Напредак (Крушевац). Двата тима не играеха за нищо, а гостите стигнаха до успеха с автогол на Александър Видович и попадение на Марко Мъркич.