Радост за Партизан, Звезда се лиши от шанса за дубъл (видео)

Партизан победи с 1:0 Цървена звезда в полуфинал за Купата на Сърбия и е само на крачка от трофей, с който да спаси сезона. Бибрас Натхо вкара единствения гол в мач и се превърна в герой за "гробарите". Израелският халф се разписа в 58-ата минута след блестяща асистенция на Умар Садик.

Това беше четвърто поредно дерби, в което Партизан не допусна гол. Въпреки това, Звезда убедително спечели титлата, но феновете на "червено-белите" се надяваха тимът на Деян Станкович да ги зарадва с дубъл.
По традиция от последните години сблъсъкът беше изпълнен с много нерви и нарушения, и малко качествен футбол. Още до почивката реферът Новак Симович вдигна 6 жълти картона, а до края на двубоя бройката на официалните предупреждения нарасна до 9.

На трибуните имаше около 15 000 зрители, които видяха динамично начало, но още след 10-ата минута темпото на игра спадна. Партизан можеше да поведе в 19-ата минута, когато Садик финтира Гобелич, но ударът му беше спасен от Милан Борян.
В средата на полувремето домакините вече бяха изпълнили 6 корнера, но те не доведоха до нещо опасно за вратата на Звезда. В 38-ата минута Марко Гобелич и Саша Зделар се сдърпаха на тъчлинията, но се разминаха само с жълти картони. В 44-ата минута Вуканович изпревари Владимир Стойкович на границата на наказателното поле и беше фаулиран от стража. "Звездашите" поискаха червен картон за Стойкович, но той получи само жълт. В самия край на полувремето гол на Цървена звезда беше отменен заради засада, а Стойкович спаси силен шут на Бен Набуан.

Втората част започна по-добре за "червено-белите", но в 58-ата минута майсторско отиграване на Умар Садик матира бранителите пред Борян. Нигериецът много технично преодоля Милош Дегенек и подаде на Натхо. Израелецът не стреля особено прецизно, но топката мина под плонжа на Борян - 1:0.
В 61-ата минута Ричмънд Боакие провали обещаваща контра на Звезда, а в 73-ата Сейдуба Сума пропусна чито положение, което можеше да реши мача в полза на Партизан. В последните десетина минути домакините останаха без вратаря си Владимир Стойкович, който се контузи и трябваше да бъде заменен. Реферът даде огромно продължение, но в него отбраната на Партизан действаше много сърцато и не допусна нито една грешка.

В спора за трофея тимът на Саво Милошевич ще се изправи срещу Войводина. Отборът от Нови Сад елиминира в другия полуфинал Чукарички с 1:0. Победното попадение вкара Неманя Чович в 31-ата минута.