Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Срам за Интер - последният в Италия шамароса тима на Страма

Отборът на Интер глътна горчив хап при гостуването си на последния в класирането на Серия "А" Сиена. Футболистите на Андреа Страмачони не успяха да вземат точки от мача и си тръгнаха с 1:3 от ренесансовия град. Попаденията за домакините вкараха Иносент Емегара, Алесио Сесту и Алесандро Розина, който прониза Самир Ханданович от дузпа. За миланския гранд почетния гол реализира Антонио Касано.

Футболистите на Джузепе Якини откриха резултата с гол на Емегара от засада в 21-ата минута. Интересно е, че "нерадзурите" не протестираха кой знае колко макар повторенията да показаха, че съдиите сгрешиха зачитайки попадението на Сиена. Минута по-късно обаче звездите от Милано имаха поводи за радост. Касано центрира коварно отляво, а вратарят Джанлука Пеголо проспа ситуацията - 1:1. В 25-ата минута обаче Сесту с красиво изпълнение закова Ханданович и домакините отново бяха с едни гърди пред съперниците си. Халфът на "бианконерите" изпрати много красив прехвърлящ, фалциран удар в далечния ъгъл и със сигурност това ще бъде едно от изпълненията на кръга в калчото.

Това бе и решаващият момент в мача, защото до края 18-кратните шампиони така и не успяха да отвърнат. Нещо повече - в 55-ата минута Емегара бе спрян в наказателното поле от Кристиан Киву. Последва дузпа и червен картон за румънеца. Врелият и кипял Розина не трепна зад бялата точка и резултатът стана 3:1 за домакините. Загубата на Интер идва само няколко дни, след като президентът на клуба Масимо Морати обяви къде на шега, къде на сериозно, че съставът на Страма ще се цели в първото място. Днес на терена за Интер излязоха трите най-нови попълнения: Здравко Кузманович, Есекиел Скелото и Матео Ковачич, който се появи като резерва. Първите двама пък бяха определени от щаба на "нерадзурите" като новите Хавиер Санети и Деян Станкович.

Загубата от последния попречи на интеристите да се доближат максимално до третото място, тъй като Лацио загуби при гостуването си на Дженоа. Миланският тим определено се намира в криза, след като има една победа в последните си пет мача от Серия "А".