Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Интер се върна към победите и измести Милан (видео)

Интер победи Киево с 3:1 в среща от  24-ия кръг на италианската серия А и прекъсна серията от 3 мача без успех. Така "нерадзурите" се възползваха от грешната стъпка на Милан при гостуването на Каляри (1:1) и изместиха градския съперник от четвъртото място в класирането. Със събраните 43 точки Интер се намира само на една от третото място и зона Шампионска лига. В момента тази позиция се заема от Лацио.

Треньорът Андреа Страмачони заложи на много офанзивна схема на игра с Паласио, Милито и Касано отпред.

Още във втората минута "нерадзурите" стигнаха до гол чрез Касано. Той стреля от малък ъгъл и направи стража на гостите безпомощен - 1:0.

След четвърт час игра Касано можеше да удвои, но пропусна. В 21-ата минута обаче гостите успяха да изравнят чрез Лука Ригони, който се възползва от грешка в отбраната на "нерадзурите". Радостта на състава от Верона не трая дълго.

След пореден малшанс пред гола на Антонио Касано, Андреа Ранокиа записа името си сред голмайсторите в 26-ата минута, слесд като от 15 метра се разписа с глава след центриране на Касано.

Двата тима се оттеглиха при този резултат на полувремето, а след почивката и двамата треньори не извършиха смени.

Началото на втората част беше своеобразно повторение на видяното в началото на срещата. Едва в петата минута след подновяването на играта домакините стигнаха до нов гол. Този път се разписа Диего Милито след асистенция на Камбиасо - 3:1 за Интер.
Двубоят завърши при този резултат и беше глътка въздух за тима на Страмачони, който в последните три кръга записа 2 равенства (срещу Рома и Торино) и една загуба (от Сиена).
В следващия кръг на Интер предстои тежко гостуване на Фиорентина и двубоят ще бъде тест дали тимътна Страмачони е излязъл от своеобразния зимен сън, в който беше изпаднал в последния месец.