Възраждането на Щутгарт продължава

Възходящото представяне на Щутгарт продължи с изразителен успех с 4:0 при визитата на Айнтрахт (Брауншвайг) в последния мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. Третата победа в последните четири мача изкачи бившия тим на Красимир Балъков до шеста позиция с актив от 10 точки. Новаците пък си остават последни само една точка.

На стадиона в Брауншвайг нямаше почти никаква интрига. В 40-ата минута голмайсторът на гостите Ведад Ибишевич откри резултата с глава, макар да извърши нарушение в атака, което съдиите не видяха. В 51-ата минута Александру Максим, който асистира за първото попадение, сам направи 2:0 след лоша намеса на вратаря на домакините Марян Петкович. В 76-ата минута авансът на Щутгарт стана класически след перфектен завършващ удар на Ибрахима Траоре. Десет минути по-късно тъмнокожият футболист подаде на празна врата на резервата Мартин Харник, за да бъде оформено крайното 4:0 за "швабите".