Късметът обърна гръб на Ибишевич и Щутгарт (видео)

Щутгарт пропусна да надвие Айнтрахт (Франкфурт) в последната среща от 6-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят завърши 1:1, като в продължението на редовното време голмайсторът на домакините Ведад Ибишевич изпусна дузпа. Равенството е дебютно и за двата тима този сезон, но не им върши особена работа, тъй като отборите са съседи в долната половина на класирането.

Гостите от Франкфурт поведоха в 14-ата минута, когато Йоханес Флум намери топката от воле отблизо след разбъркване, последвало центриране от корнер. Отговорът на "швабите" беше светкавичен. Само 120 секунди по-късно 17-годишният нападател Тимо Вернер отбеляза първия си гол в професионалния футбол, забивайки топката с глава след неумела намеса на вратаря Кевин Трап.

През второто полувреме Вацлав Кадлец пропусна да реализира от няколко метра, като се размина с топката. Постепенно към края на срещата Щутгарт наложи натиск. В 66-ата минута съдията отмени гол на Александру Максим, тъй като Ибишевич се намираше в положение на засада. След това в 83-ата минута босненският нападател пропусна от нова изгодна ситуация. Същото се случи и в 90-ата минута и по всичко личеше, че това беше всичко и срещата ще завърши 1:1. В продължението обаче резервата Ибрахима Траоре хитро спечели дузпа, след като отмъкна топката от Себастиан Роде и младежкият национал на Германия го фаулира. Така Ибишевич получи шанс да се превърне в герой за Щутгарт, но явно днес не му беше ден. Нападателят шутира силно встрани от вратата, след което реферът веднага наду свирката за край на срещата.