Вердер и Нюрнберг впечатлиха със зрелищен сблъсък

Вердер (Бремен) и Нюрнберг сътвориха ефектно 3:3 в двубой от 7-ия кръг на Бундеслигата. На два пъти точен за домакините вкара Елжеро Елиа, а в началото защитникът на гостите Беркай Дабанлъ си заби автогол. "Легендите" обаче стигнаха до петото си реми от началото на шампионата след попадения на Хироши Кийотаке, Йосип Дърмич и Адам Хлушек. Отборът на Михаел Вийзингер игра силно, но в крайна сметка продължава да няма победа и е точно над изпадащите, докато бременци имат 10 точки и са седми в таблицата.

Отлично за домакините се представи новият ляв бек Сантиаго Гарсия. В 8-ата минута той изработи първия гол, след като проби от ляво и стреля силно към вратата, където Дабанлъ подложи крак и отклони топката в мрежата - 1:0.

В 34-ата минута нова добра атака на момчетата на Робин Дут завърши с прецизен изстрел на Елиа - 2:0.

Нюрнберг се върна в мача чрез Кийотаке, който в продължението на първото полувреме заби топката под гредата на Себастиан Мийлитц.

На почивката за гостите се появи Дърмич и след само 8 минути на терена успя да изравни, разписвайки се след перфектно подаване на Томаш Пекхарт.

Фамозно воле на Елиа върна аванса на Вердер в 66-ата минута, но след само 4 минути Кийотаке върна на Хлушек за асистенцията при първото попадение и чехъът порази целта за 3:3.

Нюрнберг дори можеше да си тръгне с победа, но удар на Дърмич в 79-ата минута срещна напречната греда.