Вердер ликува със сладка победа в Северното дерби (видео)

Вердер (Бремен) записа драматична победа с 3:2 над Хановер 96 в дербито на Севера, с което беше затворен 11-ия кръг в Бундеслигата. Победният гол падна четири минути преди края и беше дело на Сантиаго Гарсия. Така домакините си върнаха на съперника заради аналогичната загуба с 2:3 през миналата есен в Хановер. Тогава играчите на Мирко Сломка измъкнаха трите точки с попадение на Шаболш Хущи в 90-ата минута.

Иначе и днес унгарският национал беше точен. Той откри в 20-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

След само пет минути обаче съдията посочи бялата точка в полето и на гостите, а капитанът Аарон Хънт хладнокръвно изравни резултата. "Везерщадион" избухна за втори път в 38-ата минута, когато Седрик Макиади изведе бременци напред - 2:1. Гостите обаче отговориха с фантастичен гол на Хироки Сакаи за 2:2.

След почивката попаденията секнаха и мачът отиваше към 2:2, когато в 86-ата минута Хънт центрира от фаул и преотстъпеният от Палермо Гарсия насочи кълбото в мрежата с глава за 3:2. В заключителните секунди дебютиралият за Вердер 18-годишен нападател Дави Зелке удари греда.

Така момчетата на Робин Дут сложиха край на серията си от четири мача без победа и вече са на осмо място само на 4 точки от зона "Шампионска лига". Хановер 96 пък продължава да бъде пълна нула при гостуванията си, като досега загуби всичките си пет двубоя далеч от дома.