Дербито на Севера е за Вердер (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) победи големия си местен съперник Хамбургер в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Дербито на Севера бе спечелено от гостите с 2:0, благодарение на две попадения на нападателя Нилс Петерсен. 24-годишният играч се разписа в 32-ата минута и буквално в последната секунда на срещата.

Домакините могат да съжаляват, че загубиха от най-големия си съперник, тъй като имаха повече положения за гол в мача. Гостите от Бремен обаче се възползваха по-добре от създадените положения и се поздравиха с успеха.

В 32-ата минута Клеменс Фритц проби по десния фланг и стигна почти до аутлинията в наказателното поле, откъдето подаде по земя към непокрития Петерсен, който без проблеми засече топката във вратата. В последната минута на срещата домакините получиха право да изпълнят корнер и тръгнаха с всички играчи в атака, включително и вратаря Рене Адлер. Стражът на Вердер Себастиан Мийлитц обаче улови топката и я прати веднага напред, където Петерсен я овладя и с прехвърлящ удар вкара за втори път, оформяйки крайното 2:0.

Така Вердер събра девет точки и се намира на девето място. Хамбургер пък не тръгна нагоре и след освобождаването на старши-треньора Торстен Финк. Днес на скамейката бяха Ото Адо и Родолфо Кардосо, които ще водят тима до назначаването на нов наставник, но и това не помогна на Хамбургер.