Какво се случва с ЦСКА (М)? Нов провал за шампионите (видео)

Първенецът на Русия ЦСКА (Москва) претърпя ново разочарование. В четвърти пореден мач "московските армейци" не са вкарвали гол и са спечелили само една точка в последните ir три срещи за първенство. След поражението с 0:3 от Байерн (Мюнхен) в Шампинската лига, загубата с 0:3 в дербито със Спартак (Москва) и нулевото равенство у дома със закъсалия тим на Анжи, днес футболистите на Леонид Слуцкий отново разочароваха своите фенове. ЦСКА (Москва) загуби с 0:2 при гостуването си на последния в класирането Терек (Грозни) в двубой от 11-ия кръг на Премиер Лигата. Българският национал Георги Миланов във втори пореден мач бе титуляр за столичани, като бе сменен в 67-ата минута от Константин Базелюк.

Головете за бившия тим на Благой Георгиев отбелязаха Кану в 19-ата минута и Игор Лебеденко в 74-ата. Играчите на ЦСКА направиха много слаб мач и още в първите минути домакините започнаха да застрашават сериозно вратата на Игор Акинфеев. В 19-ата минута бразилецът Кану бе изпуснат в наказателното поле на гостите от бранителите на московчани и с безпощаден изстрел откри резултата. Точка на спора сложи Лебеденко в 74-ата минута с много красив шут от въздуха след центриране отдясно. Преди това, в 55-ата минута, японската звезда на шампионите Кейсуке Хонда не уцели вратата на Терек с глава от много удобна позиция.

След тази загуба ЦСКА (Москва) заема четвърто място в подреждането с 21 точки. Пред шампионите са Зенит и Спартак (Москва) с по 23 (двата тима се изправят един срещу друг днес) и Локомотив (Москва) с 22 точки и мач по-малко. Терек пък днес се поздрави с първа победа и се отлепи от дъното, като вече е 14-и с 6 точки.