Зенит с втори разгром за три дни (видео)

Зенит запази лидерската си позиция в руската Премиер лига, след като разгроми с 4:1 като гост Криля Советов. Тимът от Санкт Петербург демонстрира, че навлиза във форма и постигна нова убедителна победа, след като само преди три дни спечели с 4:0 визитата си на Ростов. По два гола в Самара отбелязаха Хълк и Олег Шатов. Домакините изиграха добро първо полувреме и поведоха с попадение на Режинал Гору, но след това бяха безсилни срещу офанзивната мощ на питерци.

Предвид натоварена програма на Зенит, старши треньорът Лучано Спалети даде почивка на някои от обичайните титуляри. Така в стартовите 11 попаднаха Владимир Бистров и Анатолий Тимошчук, както и доскоро контузеният Александър Анюков. В края на мача пък в игра се завърна Доменико Кришито. Италианският национал дълго време лекуваше травма и това бе първият му мач през сезона.

Домакините от Самара започнаха по-силно и поведоха в 22-ата минута с гол на Режинал Гору. Хаитянинът беше перфектно изведен от Пьотър Немов и с безпощаден удар матира Юрий Лодигин. Зенит владееше инициативата, но трудно стигаше до голови положения. Най-добрата възможност за питерци беше един мощен шут на Хълк от фаул, но Сергей Веремко се разтегна и изби.

След почивката Зенит вдигна оборотите и набързо обърна нещата в своя полза. В 47-ата минута Владимир Бистров проби и от аутлинията върна към Хълк, който разстреля Веремко. Малко по-късно силен удар на Шатов рикошира в гърба на защитник на домакините и влетя във вратата - 1:2.

Интригата приключи в 61-ата минута. резервата Андрей Аршавин подаде великолепно към набралия скорост Хълк и той технично реализира втория си гол в двубоя. Крайния резултат оформи отново Шатов, който бе оставен непокрит около границата на наказателното поле и с красив удар не остави шансове на Веремко.

След четвъртата си поредна победа Зенит има 23 точки, колкото има и Спартак (Москва). Такъв актив може да събере и шампионът ЦСКА (Москва), ако победи Анжи. Криля Советов е на 12-о място с 9 точки.