Спартак (М) не спира с победите (видео)

Отборът на Спартак (Москва) продължава с отличното си представяне в руската Премиер Лига този сезон. Дни след като разгромиха шампиона ЦСКА (Москва) с 3:0, "червено-белите" се наложиха с 3:2 като домокани над Краснодар в среща от 10-ия кръг. Това е четвърта поредна победа в първенството за Спартак.

Хосе Мануел Хурадо откри резултата в полза на тима на Валерий Карпин още в 4-ата минута със страхотен далечен изстрел, но в 16-ата Маурисио Перейра изравни за гостите от Краснодар. Уругвайският халф се разписа с удар около дъгата на наказателното поле. В 27-ата минута арменският нападател Юра Мовсисян отново даде аванс на столичани в резултата. Той получи топката в наказателното поле на гостите след грешка на играч на Краснодар в половината на Краснодар и не пропусна да реализира попадение. Три минути по-късно пък испанският халф Хурадо бе точен за 3:1 след центриране отдясно с второто си попадение в срещата. Силите на гостите стигнаха за още един гол, чийто автор стана Исаел в 68-ата минута. Бразилецът вкара много красив гол с бомбен шут, стреляйки доста извън наказателното поле.

В класирането Спартак продължава да дели първата позиция със Зенит, като двата тима са с по 23 точки. Шампионът ЦСКА (Москва) също ще се изравни с тях на върха, ако днес спечели срещу Анжи. Краснодар пък е 5-и с 15 точки.