Арсенал на върха след бой над Стоук (видео)

Лондонският Арсенал вече е лидер в класирането на английската Висша лига, след като се наложи с 3:1 като домакин на Стоук Сити и по този начин записа четвърти пореден успех. Възпитаниците на Арсен Венгер показаха отлична игра пред своите фенове на "Емиратс" и заслужено сломиха съпротивата на "грънчарите".

Аарън Рамзи откри резултата след само шест минути игра, след като стигна първи до отбита от Асмир Бегович топка в малкото наказателно поле на гостите. Стоук се върна в мача с прекрасно попадение на Джеф Камерън, който се включи в атака и с мощен удар от въздуха матира Войчех Шчесни за 1:1.

Малко преди почивката обаче домакините отново върнаха аванса си в резултата, след като новият маестро на "артилеристите" Месут Йозил качи топката на главата на Пер Мертезакер, а германският национал с изключително трудно изпълнение прехвърли Бегович за 2:1 пред погледа на националния си селекционер Йоахим Льов.

След почивката домакините продължиха да доминират, отбелязвайки още един гол, който бе дело отново на бранител в състава на лондончани. Бакари Саня засече центриране отново на Месут Йозил, за да оформи крайното 3:1 петнайсетина минути преди края на двубоя.