Арсенал взе ценни три точки на "Велодром" (видео)

Арсенал постигна много важна победа на старта на надпреварата в Група F на Шампионската лига, надделявайки с 2:1 над Олимпик Марсилия на "Стад Велодром". Домакините пропуснаха доста положения, но в последната трета на този двубой възпитаниците на Арсен Венгер взеха своето след голове на Тио Уолкот (65') и намиращия се в страхотна форма Аарън Рамзи (84'). В добавеното време Джордан Аю намали от дузпа, но това не бе достатъчно за домакините да измъкнат нещо повече от този двубой.

Новото попълнение на Арсенал Месут Йозил започна в титулярния състав на лондончани, както и голмайсторът на тима Оливие Жиру, който получи травма в последните минути на двубоя със Съндърланд. Бакари Саня стартира като десен бек на мястото на Карл Дженкинсън, а Пер Мертезакер се завърна в центъра на отбраната. Нападателят на Олимпик Марсилия Андре Аю, който пропусна гостуването на Тулуза заради наказание, се завърна в титулярния състав на Ели Боп.

Още в 6-ата минута Уолкот нахлу в наказателното поле, Жереми Морел го дръпна за фланелката, но английският национал остана на краката си и стреля към вратата. Манданда спаси, но ако Уолкот бе паднал, можеше да получи и дузпа в тази ситуация. В 19-ата минута Валбуена пропусна добра възможност, след като получи от Аю в наказателното поле, но стреля встрани от вратата. Малко след това и удар с глава на самия Аю мина на сантиметри от дясната греда. Пет минути преди почивката Жиняк засече с глава центриране от ъглов удар на Пайе, но отново топката профуча над вратата.

В самото начало на втората част страхотна възможност за домакините пропусна Род Фани, който получи от Ромао в наказателното поле, но изстрелът му мина на сантиметри встрани от целта. В 54-ата минута и футболистите на Арсенал имаха чудесна възможност. Йозил подаде с пета към Гибс, който стреля отблизо, но Манданда успя да спаси. Няколко минути по-късно стражът на Олимпик изби и опасен изстрел на Уилшир.

В 60-ата минута Мертезакер бе на крачка от това да си отбележи автогол, след като опита нескопосано да изчисти центриране на Пайе отляво и без да иска прехвърли Шчесни, след което топката влизаше във вратата на гостите, но Гибс успя да изчисти от голлинията.

В 65-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Гибс центрира отляво, Жереми Морел се намеси ужасно в наказателното поле на Олимпик и не успя да изчисти добре с глава, след което топката стигна до Тио Уолкот на далечната греда. Английският национал стреля от въздуха, пращайки топката в далечния ъгъл за 0:1. В 84-ата минута Аарън Рамзи покачи на 0:2, след като проби много добре през центъра и с удар от границата на наказателното поле матира Мандана.

В добавеното време домакините получиха дузпа за нарушение на Рамзи срещу Андре Аю. Джордан Аю бе точен за крайното 1:2.