Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия

Карлсруе побеждава без Мицански

Отборът на Карлсруе се върна на победния път във Втора Бундеслига, като надигра с 2:0 тима на Енерги (Котбус) на свой терен в мач от 8-ия кръг. Българинът Илиян Мицански обаче не се появи в игра за своя тим и изгледа двубоя от резервната скамейка.

Двата гола за домакините паднаха в средата на първата част. Първо Ван дер Бийзен бе точен от дузпа в 22-ата минута, а след това Гордън в 34-ата удвои преднината на своя тим, която се запази и до края ан мача.

С този успех Карлсруе събра актив от 12 точки и заема 4-ата позиция в класирането. енерги пък заема 14-ото място с 8 точки.