Тотнъм не срещна проблеми с Норич

Отборът на Тотнъм записа трета победа в шампионата на Премиър лийг, след като надигра с 2:0 Норич в мач от четвъртия кръг на първенството. "Шпорите" нямаха особени проблеми със съперника си и можеха да стигнат и до по-изразителна победа. Двете попадения за лондоначни бяха дело на Гилфи Сигурдсон. Исландецът се разписа по веднъж във всяко полувреме.

Нападателят откри в 28-ата минута, когато след многоходова атака получи топката в наказателното поле от Кристиан Ериксен и без да се бави я прати в мрежата. В началото на втората част Сигурдсон се възползва от пас на Паулиньо, който го остави непокрит в малкото наказателно поле и без проблеми удвои. В края на мача домакините намалиха оборотите и дадоха възможност на Норич да създаде няколко опасни атаки, които обаче не доведоха до гол.

Така Тотнъм показа, че за момента не усеща окончателната липса на голямата си звезда от последните сезони Гарет Бейл, който бе продаден на Реал Мадрид и за момента поделя лидерската позиция с Арсенал и Ливърпул с по девет точки. Мърсисайдци обаче са с мач по-малко. Норич пък е на 12-а позиция с четири точки.