Норич превзе "Британия"

Тимът на Норич записа втора победа от началото на сезона и първа далеч от дома, след като измъкна успех с 1:0 над Стоук Сити на неговия "Британия Стейдиъм". "Канарчетата" бяха много по-добрият отбор на терена преди почивката и заслужено стигнаха до попадение благодарение на Джонатан Хоусън, който матира Асмир Бегович с удар от над 20 метра. Освен попадението на крилото, гостите имаха още няколко чисти положения пред вратата на "грънчарите", но не успяха да ги реализират. През втората част домакините опитаха да наложат натиск, но срещнаха отлично подредената защита на Норич и не успяха да се справят с нея.

По този начин Норич се измъкна от зоната на изпадащите и прати в нея тима на Фулъм, като в същото време се изравни с днешния си съперник Стоук Сити. За отбора на Марк Хюз това бе втора поредна загуба в шампионата, като "грънчарите" имат само една точка в последните си три двубоя от Висшата лига. Гостите пък прекъснаха серията си от две поредни загуби.

Норич влезе много по-агресивно в двубоя и до почивката всички интересни ситуации бяха пред вратата на Асмир Бегович. Първо Райън Бенет уцели горната греда с мощен удар, а след това босненският страж на домакините спаси удар на Рики ван Волфсвинкел. Той обаче бе безсилен в 34-ата минута, когато Джонатан Хоусън с мощен удар опъна мрежата зад него за 0:1.

След почивката домакините опитаха да наложат натиск, като мениджърът им Марк Хюз направи редица промени в състава си и включи в игра Стивън Айрлънд, Питър Крауч и Джърмейн Пенант. Въпреки това неговият тим съумя да отправи едва един удар в очертанията на вратата на Джон Ръди за 90 минути игра и заслужено трябваше да се примири с поражението.