Арсенал покоси Фулъм на "Крейвън Котидж", Берба с основна заслуга за гола на своите (видео)

Арсенал победи с 3:1 Фулъм на "Крейвън Котидж" в лондонското дерби от втория кръг в Премиър лийг. Оливие Жиру откри в 14-ата минута, а в 41-ата и 68-ата минута Лукас Подолски добави два гола, за да направи преднината на "артилеристите" класическа. В 77-ата минута Дарън Бент намали с дебютния си гол за Фулъм. Архитект на това попадение бе Димитър Бербатов, който нахлу в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но Шчесни изби. Бент обаче засече отблизо рикоширалата топка за крайното 1:3.

Селекцията на Мартин Йол започна с ценен успех с 1:0 като гост на Съндърланд, докато "артилеристите" стартираха новата кампания разочароващо - с домакинска загуба с 1:3 от Астън Вила.

За Фулъм титуляр на върха на атаката бе Димитър Бербатов, докато Дарън Бент остана на резервната скамейка за началото. Новото попълнение Скот Паркър дебютира за "котиджърс" в халфовата линия, а на вратата бе Дейвид Стокдейл, който замени контузения Стекеленбург.

Джак Уилшир бе на резервната скамейка на Арсенал, докато Лукас Подолски започна в титулярния състав. Карл Дженкинсън стартира вместо наказания Лоран Косиелни, което означаваше, че Бакари Саня бе в центъра на отбраната.

Тежки атмосферни условия белязаха началото на двубоя, който стартира при проливен дъжд и силен вятър.

"Артилеристите" започнаха по-добре и в 10-ата минута Стокдейл спаси удар отблизо на Уолкот, а малко след това Рийзе изби пред голлинията изстрел с глава на Жиру. Именно французинът откри резултата в 14-ата минута, след като бе изпуснат от отбраната на "котиджърс", топката стигна до него след изстрел на Рамзи, а Жиру не сгреши отблизо. Две минути по-късно домакините можеха да изравнят, но две великолепни намеси на Войчех Шчесни съхраниха аванса на Арсенал. Стражът първо спаси удар отляво на Таарабт, след което топката стигна до Дъф, който отблизо нанесе нов силен изстрел, но полският вратар отново успя да избие.

Фулъм взе инициативата, но домакините така и не успяха да стигнат до изравнително попадение. Вместо това, в 41-ата минута, Подолски удвои. Стокдейл изби изстрел на Уолкот отдясно, но топката стигна до германецът, който с плътен удар малко след границата на наказателното поле направи 0:2.

В началото на втората част отново Шчесни бе на висота, спасявайки опасен изстрел по земя на Таарабт. В 68-ата минута Касорла проби добре по левия фланг, след което върна към Подолски, който с удар в далечния ъгъл направи 0:3.

В 77-ата минута Дарън Бент намали с дебютния си гол за Фулъм. Архитект на това попадение бе Димитър Бербатов, който нахлу в наказателното поле, стреля, но Шчесни парира неговия удар. Бент обаче засече отблизо рикоширалата топка за крайното 1:3.