Щутгарт без проблеми за Купата на Германия, Ибишевич отново бележи

Щутгарт преодоля първия кръг в турнира за купата на Германия. Съперникът на Ботев (Пловдив) в Лига Европа спечели с 2:0 като гост срещу петодивизионния Динамо (Берлин). Двата гола реализира Ведад Ибишевич. Националът на Босна и Херцеговина беше точен в 40-ата минута и четвърт час преди края от дузпа.

Следващата седмица Щутгарт ще приеме Ботев в мач-реванш от третия кръг на турнира Лига Европа. Първата среща в Бургас завърши 1:1, като за "швабите" точен бе именно Ибишевич.

Добрата новина за Щутгарт в мача с Динамо бе не само победата, но и завръщането на доскоро контузения автрийски национал Мартин Харник.

Съставът на Щутгарт: Улрайх, Ташчъ, Швааб, Нидермайер, Сакаи, Гентнер, Траоре (79-Вернер), Лайтнер, Максим, Ибишевич (80-Абделауе), Какау (68-Харник)