Луд мач край Волга: Дани с хетрик за Зенит, съдия изгони Хълк без причина (видео)

Отборът на Зенит записа втора победа в Премиер лигата, като с човек по-малко надви Волга с 3:1. Мачът в Нижний Новгород беше изключително странен. В такъв го превърна реферът Евгений Турбин, който изгони звездата на питерци Хълк без никаква причина. Това стана в 27-ата минута при резултат 1:1. През второто полувреме Дмитрий Съйчов от домакините удари гредата, а два късни гола на Дани оформиха неговия хеттрик и донесоха трите точки на Зенит.

Началото на двубоя не предвещаваше по никакъв начин разразилия се в средата на първото полувреме скандал. Зенит доминираше и пропусна няколко възможности да поведе в резултата. Все пак, в 19-ата минута Дани откри след много хитър пас на Роман Широков, който елиминира цялата защита на Волга и поднесе топката на крака на португалеца.

Домакините изравниха много бързо. Лутън Шелтън намери непокрития Андрей Каряка и ветеранът веднага простреля Юрий Лодигин. Малко след това Хълк получи жълт картон за спор с рефера. Бразилецът бе видимо изнервен, но едва ли е очаквал, че само три минути по-късно ще бъде изгонен, при това без да има вина. Зенит получи фаул пред наказателното поле на Волга, но Широков избърза и го изпълни преди Турбин да е дал сигнал. Съдията обаче вдигна втори жълт картон на Хълк и му посочи пътя към съблекалните.

Футболистите на гостите безуспешно се опитаха да обяснят на рефера, че не бразилецът, а Широков е подновил играта. В крайна сметка руският национал също получи жълт картон, но Турбин не отмени решението си да изгони Хълк.

Заради бурното неодовлство на питерци играта прекъсването продължи цели 7 минути. До почивката нервите взеха връх и пред двете врати нямаше почти никакви положения. Със сигнала за края на първото полувреме старши треньорът на Зенит Лучано Спалети се затича към рефера, за да му поиска обяснение за изгонването на Хълк. Италианецът бе много афектиран и също бе отстранен.

Второто полувреме премина равностойно, като и двата отбора имаха шансове за гол. Най-близо до попадение за домакините беше Съйчов, който от малък ъгъл уцели страничния стълб. Спалети извади Александър Кержаков и пусна Владимир Бистров, оставяйки Зенит без чист нападател в последния половин час. Бистров имаше принос за втория гол, паднал в 80-ата минута. Той центрира и след рикошет топката попадна в Дани, който само я добута зад голлинията. Португалският национал се разписа и трети път. В 89-ата минута той получи пас от Виктор Файзулин и майсторски прати топката под гредата за крайното 3:1 в полза на гостите.

В класирането Зенит е на 4-о място с актив от 7 точки, а Волга е на 10-а позиция с 4. Дани пък вече има 5 гола от началото на кампанията и е втори в листата на стрелците след Артьом Дзюба от Ростов, който е с 6 попадения.