Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Кержаков се отпуши и влезе в историята след 8 месеца голова суша

Нападателят на Зенит Александър Кержаков най-после се отпуши - след 8 месеца, 19 дни, 2 часа и 18 минути. Руският национал не се бе разписвал в официален мач от ноември 2012 година, но във вторник вечерта реализира единственото попадение при победата на питерци с 1:0 като гости на Нордселанд в първа среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Керж бе точен в 49-ата минута с диагонален удар по земя.

Това попадение не само сложи край на продължилата сякаш цяла вечност голова суша на Кержаков, но се оказа и с историческа стойност. Нападателят стана най-резултатният руски футболист в европейските клубни турнири. Той вече има 26 попадения в Европа, а до този момент делеше първото място в тази класация с Александър Мостовой.