Интер мачка бившия тим на Божинов

Отборът на Интер победи с 3:1 Виченца в контрола пред 4000 свои тифози в Пинзоло, където тимът е на лагер. Момчетата на Валтер Мадзари обърнаха бившия тим на Валери Божинов с голове на Фреди Гуарин (7), Ишак Белфодил и Алваро Перейра (84). Преди това Джакомели откри след рикошет в крака на Андреоли още в 6-ата минута. Колумбийският халф на "нерадзурите" изравни веднага при следващата атака. Той бе точен от воле след пробив и центриране на Перейра.

Новият нападател на "черно-сините" Белфодил с глава и малка доза късмет даде преднина на Интер, който игра добре, но показа още проблеми в защита в схемата с трима в отбрана. Мадзари направи доста промени след почивката, а Здравко Кузманович в 72-ата минута нямаше шанс да се разпише. Сърбинът стреля към вратата на "червено-белите", но кълбото се удари последователно в двете греди и излезе.

Малко преди края Перейра все пак отпразнува добрата си игра с гол за крайното 3:1. Собственикът Масимо Морати изгледа двубоя и може да остане доволен от видяното. Именно заради това самите тифози изпратиха с аплодисменти "нерадзурите", които определено ще са сред сериозните кандидати за първите места през този сезон в Серия "А".

ИНТЕР - ВИЧЕНЦА 3:1
0:1 Джакомели (6)
1:1 Гуарин (7)
2:1 Белфодил (41)
3:1 Перейра (84)

Интер (3-5-2): Ханданович, Андреоли, Самуел, Жуан, Нагатомо, Гуарин, Камбиасо, Алварес, Перейра, Капело, Белфодил

Резерви: Кастелаци, Сарисо, Джонатан, Паласио, Икарди, Кампаняро, Кузманович, Ранокия, Киву, Мбайе, Мира, Лонго, Донкор, Олсен