САЩ на 1/4-финал за "Голд къп" след историческа осма поредна победа

Отборът на САЩ завърши като победител в група С на турнира КОНКАКАФ Голд Къп, след като спечели и в третата си среща- 1:0 срещу сериозния отбор на Коста Рика. Единственото попадение вкара Брейк Шей в 82-ата минута, като това беше негов първи гол в международен мач. След този успех янките ще срещнат Салвадор на четвъртфиналите, а Коста Рика отива срещу Хондурас. В другата среща от групата Куба разби Белиз с 4:0 и също се класира напред, след като стана един от двата най-добри трети отбора и елиминира Мартиника. Кубинците се нуждаеха от победа с четири гола разлика и я постигнаха в последните секунди на редовното време. Ариел Мартинес вкара хеттрик за кубинците и те излизат срещу Панама на четвъртфиналите. Така Куба постигна своята първа историческа победа след 14 мача без успех на континенталния турнир до сега. Последната двойка е между Мексико и Тринидад и Тобаго.

Попадението за САЩ пък дойде секунди след като вратарят им Шон Джонсън направи брилянтно спасяване и запази нулевото равенство. За САЩ обаче победата има и исторически привкус, тъй като с нея беше поставен рекорд от осем поредни успешни мача - най-дългата положителна серия за националния отбор на страната.

Легендата Ландън Донован изработи гола, след като пусна пас през центъра на Брейк Шей и играчът на Сток Сити с левия крак от 15 метра прониза вратаря на костариканците Патрик Пембъртън.