Фаворитите САЩ и Коста Рика започнаха с победи в група "С"

Фаворитите САЩ и Коста Рика започнаха с победи в група "С" на турнира на турнира по футбол "Голд Къп" на страните от зона КОНКАКАФ. Нападателят Крис Вондоловски реализира хеттрик през първото полувреме за американците, които разгромиха дебютанта Белиз с 6:1. Белиз, който разчита на аматьори и полупрофесионалисти, стигна до почетно попадение пет минути преди почивката чрез Иън Гейнеър с глава. През второто полувреме Лендън Донован асистира за попаденията на Стюърт Холдън и Майкъл Орозко, а в 76-ата минута оформи крайното 6:1 от дузпа с 52-ия си гол с националната фланелка.

САЩ, който е домакин на турнира "Голд Къп", търси пета титла в надпреварата. Коста Рика отнесе Куба с 3:0 след два гола на Майкъл Барантес. Барантес имаше шанс за хеттрик, но негово попадение в средата на второто полувреме беше отменено заради засада на Хайро Ариета. Ариета все пак се реабилитира в 71-ата минута и също се разписа.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!